W dniu 18 września 2021 r. odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne w Giżynie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował stoisko, na którym swoje prace zaprezentowali uczestnicy Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Trzcinnej. Pracownicy Ośrodka udzielali osobom zainteresowanym informacji na temat działalności Ośrodka, udzielanych świadczeń oraz usług.

 

Na zdjęciu: tablica informacyjna GOPS oraz prace uczestników i pracowników DDP Senior+ w Trzcinnej

 

Na zdjęciu: prace uczestników i pracowników DDP Senior+ w Trzcinnej

 

Na zdjęciu: prace uczestników i pracowników DDP Senior+ w Trzcinnej

Na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej można było skosztować pysznego ciasta upieczonego przez Seniorów z Dziennego Domu Pobytu Senior+, podziwiać przecudne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczestników i pracowników DDP Senior+ oraz pobrać druki i wnioski na świadczenia przyznawane przez Ośrodek.

Na naszym stoisku można było również zasięgnąć informacji od Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Nowogródek na temat dostępnych form pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie. Mieszkańcom i osobom zainteresowanym przekazywano ulotki informacyjne

 

Mimo pochmurnej pogody było kolorowo i wesoło. Pyszna gorąca grochówka przygotowana przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Barlinku oraz ciekawe występy artystyczne rozgrzewały gości. Sołectwa zaprezentowały swoje wieńce dożynkowe.

Na zdjęciu: zespół „Giżynianki” oraz wieńce dożynkowe

Na zdjęciu: zespół „Giżynianki” oraz wieńce dożynkowe

Na zdjęciu: wieniec dożynkowy sołectwa Parzeńsko – wyróżnienie w konkurskie gminnym

Na zdjęciu: wieniec dożynkowy sołectwa Kinice

Na stoiskach przygotowanych przez sołectwa, stowarzyszenia oraz wielu zaproszonych gości spoza naszej gminy można było skosztować lokalnych przysmaków, zakupić ręcznie robione ozdoby i biżuterię.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz zapraszamy za rok!